Nedaudz par GPS Sekošanas Ierīcēm Bērnu Drošībai??

Cik polulāra Latvijā ir GPS sekošana un to ierīču praktiskā pielietošana?

Man, darbojoties ar savu GPS navigācijas mājas lapu angliski runājošajai publikai, netaisnoti biju piemirsies, ka arī Latvijā cilvēkus interesē šīs lietas. Ideju par šo man piespēlēja sieva. Laikam jau tomēr tiešām vīriešu un sieviešu smadzenes darbojas nedaudz savādāk.

Lai nu paliek lirika, bet ceru, ka kādam reāli mans rakstiņš un sniegtā informācija, varētu noderēt.

gps sekošana

Noklikšķiniet us bildi, lai apskatītu dažādus piedāvājumus, tehniskās detaļas un lietotāju aprakstus

Tātad, sievas kolēģe ir iegādājusies savam bērnam pulkstenīti ar iebūvētu GPS sekošanas funkciju. Tas ir lieliski un, pēc manas saprašanas, gandrīz vai parasta lieta. Bet, bet kā izrādās, lielākā daļa cilvēku, ir galīgi neziņā par kaut kā tāda eksistenci.

Taisnības labā tomēr ir jāatdzīst, ka arī varenajos Amerikas plašumos, dauzi nezina par jebkādu GPS sekotāju (GPS trackers) eksistenci un praktiskās pielietošanas iespējām. Pie mums cilvēkiem ir kaut kāds priekšstats par satelītu sekošanas ierīcēm, galvenokārt sakarā ar to, ka uzņēmumi ierīko saviem transporta līdzekļiem GPS sekotājus, lai izvērtētu šoferu godprātību uzņēmuma transporta izmantošanā.

Sākumā tas tika darīts tikai, lai transports netiktu izmantots privātām vajadzībām, lai tādā veidā samazinātu degvielas (tātad naudas) lieku tērēšanu. Lai nu kā, bet darbinieki to bija spiesti pieņemt kā reālu faktu, un savtīgos ieradumus bija spiesti mainīt.

Pašreiz GPS sekošanas sistēmas kompānijas, gan lielas gan pavisam mazas, jau pielieto daudz plašākiem nolūkiem. Galvenais iemesls joprojām ir saistīts ar savu resursu ekonomiskāku izmantošanu. Mūsdienīgie GPS sekotāju servisa sniedzēji piedāvā vareni plašu pakalpojumu klāstu.


Izrādās, ka Latvijā tiešām ir gudri zēni un meitenes un, kā tas ne reizi vien ir pierādījies, var vienlīdzīgi konkurēt ar globālā tirgus monstriem. Mana darba kolēģa dēls ir viens no šādas firmas dibinātājiem un aktīviem attīstītājiem. Tā ir Sky Fleet Managemant System vai Intelligent Systems.

Tas ir profesionāls autoparku GPS kontroles un vadības risinājumu servisa sniedzējs. Viņi praktiski nodarbojas ar pilnīgi visu servisa sniegšanu. Sākot no fiziskas GPS iekārtas un komponentu ražošanas, uzstādīšanas, servisu un arī programmatūras un tās atjaunošanas izstrādāšanu.

Sīkumos variet palasīt viņu lieliski izstrādātajā mājas lapā. Tikai gribu teikt to, ka praksē, ja tiek ekspluatēta servisa pakalpojuma ražota ierīce, tad jautājumi, saistīti ar ierīces ekspluatācijas problēmām, vienmēr tiek risināti daudz ātrāk, kvalitatīvāk un lētāk.

Tātad, transporta līdzekļu sekošanu ar GPS sekotāju servisa palīdzību, ir daudz maz saprotama.

Paši GPS (arī GLONAS, tas ir Krievu satelītu navigācijas sistēma, kura ir līdzīga ASV GPS mākslīgo zemes pavadoņu navigācijas sistēmai) uztvērēji fiziski ir iespējams izveidot ļoti mazos izmēros. Sakarā ar to, tie arvien plašāk tiek izmantoti dažādās ikdienas dzīves sfērās.

Grūti ir uzskaitīt visas iespējas. Nu kaut vai visiem tik pierastā un pašsaprotamā mobilo telefonu GPS funkcija. Šī iespēja, pastāvīgi fiksēt ierīces ģeogrāfisko atrašanās vietu, ir viedtālruņu vērtību un izmantošanas iespējas pacēlušas pavisam citā, daudz augstākā kategorijā, nekā tikai vienkārši zvanīt, sūtīt īsziņas un uzbildēt kādu notikumu vai pašbildi.

Starp šīm daudzajām iespējām ir arī iespējamība attālināti noteikt telefona atrašanās vietu. Piemēram, iPhone un citiem Apple gadžetiem tas saucas kā „Atrast iPhone”. Šī funkcija galvenokārt gan tika izveidota kā to vērtības palielināšana tirgū telefona pazaudēšanas vai nozagšanas gadījumā. Droši vien jau arī praksē tas darbojas, jo izmantot telefonu, ja tas ir ticis nozagts, būs samērā problemātiski, bet ne neiespējami.

Izmantot šo funkciju kā klasisko GPS sekotāju ? Es, pats pēc savu eksperimentu veikšanas, teiktu tā. Vispārējā gadījumā to var izmantot. Priekš tiem, kuri nezina, divos vārdos tas darbojas tā.

Telefonā ir jābūt aktivizētai vietas noteikšanas servisa (Location Services) funkcijai. Telefona lietotājam ir jābūt Apple ID (iPhone gadījumā), lai varētu ielogoties iCloud.com profilā. Ielogojoties profilam no ar datora palīdzību, aktivizējam Atrast iPhone un tas arī viss. Uz datora ekrāna parādīsies karte un meklētās ierīces atrašanās vieta.

Android viedtālruņa Samsung, LG, Huawei, Motorola, Nexus, HTC un citu gadījumā, laikam tas ir Find My Lost Phone.

Praktiski lielisks un, papildus izmaksu neprasošs, risinājums. Bet, jā, bet ir tāds, ka, ja mēs domājam par bērna drošību, tad mums ir bērns jāapgādā ar šādu, samērā dārgu ierīci. Pieņemsim, ka mēs to varam atļauties, tad it kā būtu daudzmaz okei. Visi mēs zinām cik advancēta ir mūsdienu jaunatne, jau sākot no pirmsskolas vecuma. Kur ir garantija, ka resgalis nebūs šo meklēšanas funkciju atslēdzis, lai darītu blēņas vai aizskrietu pēc saldējuma uz attālo kiosku?

Meklējot dažādu informāciju par GPS sekotājiem, es nupat atradu, manuprāt, lielisku vispārēju risinājumu, piedevām pilnīgi bezmaksas un 1-minūtes laikā aktivizējamu. Skatīt onlinetracing.eu (tā nav partnersaite, vienkārši links uz šo pakalpojumu).

Es nedomāju, ka iPhone vai Samsung, LG viedtālrunis ir tas izdevīgākais veids kā rūpēties par savas atvases drošības paaugstināšanas sajūtu, kaut gan arī nav peļams.

Šim nolūkam vispiemērotākais šobrīd varētu būt, kaut vai smuks pulkstenītis, kuru sīcis ar prieku arī nēsās. Mājās tas nav nepieciešams, bet, dodoties uz ļaužu pārpilnu gadatirgu vai kādu citu pasākumu, šāda GPS sakošanas ierīce, lieti var noderēt.

Ļoti īsi un populāri, kā tas darbojas.

Tātad, pulkstenī ir iebūvēts GPS uztvērējs, ar kura palīdzību ir iespējams precīzi noteikt tā atrašanās vietu. Vēl pulkstenī ir ievietota SIM karte. Ar šīs kartes un mobilā operatora starpniecību tiek saņemta īsziņa par precīzu atrašanās vietu. Vecāku telefonā vai datorā tiek ielādēta attiecīga bezmaksas aplikācija, ar kuras palīdzību arī tiek veikta sekošanas funkcija.

 Ir pat arī tādi sekotāji, kur vispār nekāda papildus aplikācija nav vajadzīga. Ar īsziņas palīdzību, pēc jūsu pieprasījuma tiek saņemta automātiski ģenerēta īsziņa no sekošanas ierīces ar interneta saiti uz Google map. Aktivizējiet saiti un tūlīt nonāksiet uz konkrēto punktu kartē.

Es visu laiku pieminu SIM karti. Jā, lai šī ierīce korekti darbotos, ir nepieciešama papildus karte, kura tiek ievietota GPS sekotājā. Kredīts uz šīs kartes ir nepieciešams, galvenokārt , SMS sūtīšanai un saņemšanai un tā tēriņš būs atkarīgs no jūsu uzstādījumiem, cik bieži jūs pieprasīsiet informāciju par objekta atrašanās vietu.

Jāsaka, ka tirgus ir pilns ar šāda tipa GPS sekotājiem. Tas var būt, gan kā GPS sekotājs pulkstenī vai piekariņš atslēgu saišķim, gan vienkārši sērkociņu kastītes lieluma ierīce vai pavisam nopietns ūdens un triecienu izturīgs modulis, lai ievietotu auto vai jahtas, tikai tev zināmā, slēpnī. Darbības princips visiem ir, lielos vilcienos, vienāds.

Lai gan es ne visai, patiesībā pat ļoti ne, skatos Ķīniešu izstrādājumu virzienā (es uzsveru Ķīnas, kā Izstrādājumu nevis izgatavotāju), taisnības labad jāsaka, ka šī ir tā izņēmuma reize, kad ir vērts sākt ar šīs lielzemes verķiem.

Pieņemu, ka to darbības mūžs nebūs nekāds garais, bet zemā cena un gūtā pieredze, būs labs arguments tam- Vai tiešām GPS sekotājs ir risinājums jūsu bērna drošības sajūtas paaugstināšanai vai suņu, kaķu meklēšanas pozitīvo rezultātu sasniegšanai.
zēni no Renzo.lv,

Starp citu, ja jums ir vēlme izsekot savu auto vai kādu citu braucamo, tad arī pie mums ir ziķerīgi zēni no Renzo.lv, kuri piedāvā samērā labu preci GPS Tracker Tk102. Droši vien var atrast arī labāku, bet šis ir par saprātīgu cenu un pat amerikāņi to ir samērā iecienījuši.

As an Amazon Associate I earn from qualifying purchases.

8 Comments

 1. Aija

  Paldies par noderīgo informāciju, jo iepriekš nezināju, ka ir pieejams šāds GPS pulkstens!!!!

  Reply
  1. Andrejs (Post author)

   Sveika Aija!
   Tad uz priekšu! Mūszemes tik iecienītais AliExpress interneta veikals ir pilns ar šāda veida ierīcēm. Kā jau es nobeigumā rakstīju, šoreiz pat būtu samērā gudri no sākuma izmēģināt Ķīniešu meistardarbus, vai vispār tev tas ir vajadzīgs. Tehniski jau ķīnietis būs tāds pats kā jeņķu verķis, tikai darbības un akumulatora mūžs, pēc manas pieredzes, var pat ļoti atšķirties.

   Reply
 2. Inga

  Es gan nedomāju, ka telefons ir īstā ierīce, kuru izmantot bērna uzraudzībai. Pat, ja mazajam ir tas iPhons, tad tā precizitāte ir gaužām švaka, bet reizēm pat pilnīgi neprecīza. Manuprāt, tā fīča ir tikai ražotāju papildus vērtības sajūtas radīšana un cenas paaugstināšana.
  Man pašai nav bijuši nekādi citi sekošanas rīki, kā jau minējāt puljksteņi vai piekariņi, bet neesmu pārliecināta par to lietderību. Var jau būt, ka tiešām ir vērts pamēģināt kādu ķīniešu lētā gala produktu, lai saprastu GPS sekotāju būtību un praktisko lietderību.

  Reply
  1. Andrejs (Post author)

   Sveika Inga!
   Es piekrītu gan par telefonu gan par pašām GPS sekošanas ierīcēm. Bet nekas jau nav perfekts un ideāls. Nepamēģinājis praktiski, tāda tukša spriedelēšana vien ir. Es domāju tā, ja tiešām ir vajadzīgs kāds uzraudzības rīks bērnam, tad noīrēt tanti, lai sēž un skatās ko resgalis dara, būtu visefektīvāk. Cik tas izmaksās? Mūsdienās samērā dārgi. Man gan liekas, ka kičīgs pulkstenis uz rokas ar GPS sekošanas opciju, varētu būt neslikts un nedārgs reisinājums.
   Jāmēģina, ja nesanāks, tad var iemontēt savam sunim vai kaķim, lai izzinātu to ārpusmājas gaitas.

   Reply
 3. Aivars Sproģis

  Sveiki! Lieliska mantiņa. Man gan bērni jau lieli nu jau mazbērni un mazmaz bērns. Cik varēju izburkšķerēt angļu mēlē un lietojot to tulkošanas rīku, tad sapratu, ka arī suņiem ir tie gps sekotāji. Tas būtu lieliski pamēģināt, jo man laukos ir seši suņi, neskaitot kaķus.
  Vai jums ir kādi reāla pieredze ar suņu sekotāju lietošanu?
  Aivars

  Reply
  1. Andrejs (Post author)

   Sveiks Aivar un prieks par taviem bērniem un mazbērniem!
   Būšu godīgs un teikšu, ka man personīgi nav tāda suņa kuram būtu valadzīgs GPS sekotājs. Kaķim es vispār uzskatu, ka tas ir bezjēdzīgs gadžets, bet sunim, atkarībā no konkrētiem apstākļiem, varētu arī pamēģināt. Ja tiešām suns mēdz aizšpanēt no mājām un blandīties par nekurieni, tad GPS suņu sekotājs varētu būt arī noderīgs. Manis aprakstītais Tagg vai Whistle varētu pat noderēt.

   Reply
 4. Ivo

  Labdien!
  Par bērnu GPS terkeriem daudz maz ir skaidrs, bet mani vairāk interesē aizsardzība un sekošana priekš laivām, precīzāk, ūdens motocikliem. Es, cik nu mācēju angliski, jūsu saitā lasīju par tādu iespēju.
  Man konkrēts jautājums, vai tas iTrack 2.0 tiešām derētu lai būtu kaut nedaudz drošāks par savu braucamo?
  Paldies
  Ivo Sproģis

  Reply
  1. Andrejs (Post author)

   Paldies, ka izrādījāt interesi par tēmu.
   Es viennozīmīgi atbildēt uz jūsu jautājumu nevaru. Teikšu tā, iTrack 2.0 ir nedārgs, neĶīnietis, un samērā drošs un izturīgs GPS skotājs jeb tracker. Ja runājam konkrēti par ūdensmotociklu, tad šis pat varētu būt ļoti pieņemams variants. Šādu braucamo parasti ilgi neatstāj neuzraudzītu, bet ja gadās, kad pludmalē to kāds ir nočiepis vai joka pēc sagribējies bez īpašnieka ziņasparaukāties, tad ar iTrack 2.0 to uz karstām oglēm varētu izsekot. Nav nemaz tik viegli ūdens motociklu ātri noslēpt.

   Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.